• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Kańczugi

Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Kańczugi...

Czytaj dalej →

Święto Trzech Króli

Tradycję Orszaku Trzech Króli, którą rozpoczęliśmy w 2020 roku w Kańczudze, pragniemy nadal kontynuować....

Czytaj dalej →

Wyniki VIII Gminnego Konkusu "Szopka Betlejemska"

         Wyniki VIII Gminnego Konkusu "Szopka Betlejemska"...

Czytaj dalej →

REMONT NASZEGO OŚRODKA KULTURY ZAKOŃCZONY!!!

Długo wyczekiwany Remont naszego Ośrodka Kultury zakończony!!!...

Czytaj dalej →

WIGILIA MIEJSKA

     Wigilia Miejska w Kańczuckim Rynku....

Czytaj dalej →

DZIEŃ INWALIDY

         Międzynarodowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych jest szczególnym dniem, który ma przypomnieć społeczeństwu, że niepełnosprawni są jego integralną częścią.              Święto to zostało utworzone przez Światową Organizację Pracy w 1956 roku po tragedii górniczej w kopalni węgla kamiennego Bois du Cazier w miasteczku Marcinelle w Belgii, gdzie zginęło 262 górników  pochodzących z 12 krajów, a część doznała poważnych obrażeń zostając inwalidą.                                                                                                                                 W Polsce obchody organizowane są od 1959 roku przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. . Światowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest zawsze w trzecią niedzielę marca,  pierwsze dni wiosny, które są  symbolem odradzającej się przyrody.                                                                                                                                                     Podejmowane  przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów działania pozwalają niepełnosprawnym działać na równych zasadach z pozostałymi członkami naszego społeczeństwa.

W dniu 15 maja 2014r.  Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Oddział Rejonowy w Kańczudze  oraz Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze zorganizował  „Dzień Inwalidy”.  Uroczystości odbyły w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze , rozpoczęły się wprowadzeniem Sztandaru Związku i odśpiewaniem Hymnu Państwowego.

     Wszystkich członków i zaproszonych gości przywitał przewodniczący  Pan  Jan Świątoniowski, a  na spotkanie przybyli  m.in. Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej Pani Małgorzata Marcińska, Wicemarszałek województwa podkarpackiego Pan Lucjan Kuźniar, Starosta Przeworski Pan Zbigniew Kiszka, Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Pan Jacek Sołek, Przewodniczący Zarządu Okręgu  PZERiI  w Rzeszowie Pan Alfred Maczuga,  Przewodniczący Rady Miejskiej w Kańczudze Pan Emil Drąg,  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kańczudze Pani Teresa Łuczyk, , Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Kańczudze Pani Anna Bachnacka, kierownik PCPR Pani Ewa Rybczak.

Zaproszeni goście wszystkim członkom Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddziału Rejonowego w Kańczudze złożyli serdeczne życzenia wielu radości w codziennym życiu, życzliwości i wyrozumiałości wszystkich ludzi, szczere wyrazy uznania za promowanie działań, które zachęcą osoby niepełnosprawne do czynnego uczestnictwa w życiu publicznym oraz podziękowali za wielkie zaangażowanie i pracę na rzecz osób zrzeszonych w Związku.

 Podczas spotkania  pani Teresa Łuczyk Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kańczudze została odznaczona Dużą złota Odznaką Honorową a członkowie Janina Fudali, Agnieszka Beben, Stanisława Sowa i Edward Ziętek  zostali  odznaczeni Małą  Złotą Odznaką Honorową PZERiI  za wybitne zasługi dla związku. PZERiI Zarząd Główny w uznaniu wybitnych zasług dla Związku nadał Sztandarowi Oddziału Rejonowego w Kańczudze Złotą Odznakę Honorową. Wręczenia dokonał  Pan Alfred Maczuga Przewodniczący Zarządu Okręgu PZERiI w Rzeszowie. 

Na zakończenie części oficjalnej  Przewodniczący Oddziału Rejonowego w Kańczudze Pan Jan Świątoniowski złożył serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy w Kańczudze, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kańczudze, Dyrektorowi Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze oraz Panu Wiesławowi Solarz za okazaną pomoc i współpracę.

W części  artystycznej  wystąpił Zespół wokalno-kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki” składający się z członków  Oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów    w Kańczudze

Po części oficjalnej wszyscy udali się na uroczysty obiad a następnie rozpoczęła się wspólna biesiada do której  przygrywał  tradycyjnie Zespół z Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze.

GALERIA---------------------> KLIKNIJ


Dodano 10:30 19-05-2014 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl