• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Kańczugi

Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Kańczugi...

Czytaj dalej →

Święto Trzech Króli

Tradycję Orszaku Trzech Króli, którą rozpoczęliśmy w 2020 roku w Kańczudze, pragniemy nadal kontynuować....

Czytaj dalej →

Wyniki VIII Gminnego Konkusu "Szopka Betlejemska"

         Wyniki VIII Gminnego Konkusu "Szopka Betlejemska"...

Czytaj dalej →

REMONT NASZEGO OŚRODKA KULTURY ZAKOŃCZONY!!!

Długo wyczekiwany Remont naszego Ośrodka Kultury zakończony!!!...

Czytaj dalej →

WIGILIA MIEJSKA

     Wigilia Miejska w Kańczuckim Rynku....

Czytaj dalej →

STACJA KOLEJOWA KAŃCZUGA - OPOWIEŚCI WĄSKOTOROWE

         MOK w Dynowie oraz Domy Kultury usytuowane w miejscowościach na trasie kolejki wąskotorowej Przeworsk-Dynów m.in. nasz Osrodek Kultury od 15 czerwca przygotowały atrakcyjny program edukacji kulturalnej z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, który zostanie włączony w harmonogram przejazdu kolejki w weekendy czerwca i lipca.

W każdą sobotę gospodarzem Opowieści jest inna Stacja Kolejowa, natomiast w każda niedzielę organizatorem programu wyjątkowych "Opowieści" będzie MOK w Dynowie. Ponadto uczestnicy tych wydażeń  i turyści jadący kolejką będą mieli możliwość zapoznania sie z mobilną wystawą "Historia Wąskotorówki"  w starych fotografiach, pocztówkach i dokumentach.

Program artystyczny zapewni podróżującym turystom i mieszkańcom spotkanie z lokalną historią zapisaną w piosenkach wykonywanych przez kapele, orkiestry, zespoły. Niedzielne kapele będą podróżować razem z turystami kolejki, następnie gdy tabor stanie na poszczególnych Stacjach kapela wraz z podróżującymi opuści go aby kontynuować działania z mieszkańcami danej miejscowości. W dalszej części programu będą towarzyszyć artyści, którzy za pomocą scenek teatralnych i innych metod artystycznych przybliżą historię wąskotorówki.

 

        Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy  na Opowieści Wąskotorowe na Stację Kolejową do Kańczugi i program artystyczny przygotowany przez Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

W dniach 6-7 lipca   godz. 16:30 do 17:30

w Sobotę 6 lipca o godz. 16:30 zagra Orkiestra Dęta z Kańczugi, zaśpiewa Zespół "Ala babki, ala dziadki" zaprezentuje się ze stołem regionalnych potraw KGW z Żuklina  a w niedzielę 7 lipca w tych samych godzinach program artystyczny w wykonaniu Kapeli "Beka"  z Przeworska oraz teatru "Sokół" z Dynowa.

Zapraszamy do przejazdu w tych dniach kolejką jak również do przyjścia na Stacje Kolejową w Kańczudze, powitania turytów i uczestnictwa w tak ciekawym wydarzeniu .

Wiecej informacji na : www.waskotorowa.idynow.pl


Dodano 09:55 03-07-2019 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl