• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Kańczugi

Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Kańczugi...

Czytaj dalej →

Święto Trzech Króli

Tradycję Orszaku Trzech Króli, którą rozpoczęliśmy w 2020 roku w Kańczudze, pragniemy nadal kontynuować....

Czytaj dalej →

Wyniki VIII Gminnego Konkusu "Szopka Betlejemska"

         Wyniki VIII Gminnego Konkusu "Szopka Betlejemska"...

Czytaj dalej →

REMONT NASZEGO OŚRODKA KULTURY ZAKOŃCZONY!!!

Długo wyczekiwany Remont naszego Ośrodka Kultury zakończony!!!...

Czytaj dalej →

WIGILIA MIEJSKA

     Wigilia Miejska w Kańczuckim Rynku....

Czytaj dalej →

MIEJSKO-GMINNE DOŻYNKI KRZECZOWICE 2021

             W dniu 29 sierpnia 2021 r. w Krzeczowicach odbyły się Miejsko-Gminne Dożynki. W Eucharystii dziękczynnej za zebrane plony wzięli udział przedstawiciele kościoła, samorządu, powiatu i gminy, zaproszeni goście, wieńczarze z terenu miasta i gminy oraz rolnicy i mieszkańcy sołectwa Krzeczowice.

Po uroczystej Mszy św. Korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą OSP z Kańczugi z pięknie ozdobionymi, poświęconymi wieńcami z sołectwa: Sietesz, Rączyna, Siedleczka, Pantalowice, Niżatyce, Żuklin, Łopuszka Mała, Łopuszka Wielka, Chodakówka, Bóbrka Kańczucka, Medynia Kańczucka i Krzeczowice przemaszerował na plac Centrum Informacji w Krzeczowicach.

W trakcie obrzędu dożynkowego Tradycyjny bochen chleba wypieczony z mąki tegorocznych zbiorów gospodarze dożynek otrzymali z rąk Starościny dożynek pani Magdaleny Bogacz i Starosty dożynek pana Andrzeja Grzebyka. Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga w swoim wystąpieniu okolicznościowym podziękował rolnikom za ich trud i zaangażowanie w pracę na roli, podkreślił iż dożynki to najlepszy czas, by przypomnieć o wartości chleba i ciężkiej pracy rolnika. Podziękowania rolnikom złożył również Starosta Przeworski Bogusław Urban. Obrzęd dożynkowy zakończyło wspólne dzielenie się chlebem.

W drugiej części dożynek zaprezentowali się wieńczarze z Krzeczowic, Siedleczki i Rączyny. Miejsko - Gminne dożynki uświetniły także występy muzyczne i w części artystycznej wystąpili: Zespół Śpiewaczy „Krzeczowiczanki” Zespół wokalno-kabaretowy „Ala Babki, Ala Dziadki” oraz Kapela Kańczucka, która swoją biesiadną muzyką porwała do tańca.

Mimo deszczowej pogody nie zabrakło stołu z tradycyjnymi regionalnymi potrawami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Krzeczowic, punku informacyjnego Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Nadleśnictwa Kańczuga, Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku oraz stoiska z miodami Pasieki nad Jazem Pani Haliny Jakielaszek. Imprezę zakończyła wspólna zabawa taneczna pod „grzybkiem”, którą obsługiwał zespół muzyczny „NOTO”.

W czasie trwania dożynek można było skorzystać z Punktu Szczepień zorganizowanego w Ramach Narodowego Programu Szczepień Szczepimy się z KGW gdzie była możliwość zaszczepienia się, również można było spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Pod grzybkiem dzieci zabawiali animatorzy oraz Policyjna maskotka Słonik.

Organizatorami tegorocznego Święta Plonów był Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło, Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Jan Krupiński, Sołtys Wsi Krzeczowice Bogusław Klimczak oraz społeczność sołectwa Krzeczowice.


Dodano 09:39 30-08-2021 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl