• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DNI KAŃCZUGI

      Za nami kolejne Dni Kańczugi, które w tym roku odbyły się 25-26 czerwca na Stadionie KOSiR w Kańczudze. Organizatorem plenerowej imprezy był Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Jan Krupiński, Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło a współorganizatorem Kańczucki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kańczudze....

Czytaj dalej →

WARSZTATY Z OKAZJI DNIA MAMY

Z okazji Dnia Mamy Ośrodek Kultury zorganizował dla dzieci i młodzieży otwarte, bezpłatne warsztaty rękodzielnicze....

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na Dzień Dziecka....

Czytaj dalej →

ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA

   OBCHODY 231. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W KAŃCZUDZE....

Czytaj dalej →

Koncert Charytatywny „Z miłości do bliźniego” – dla Wolnej Ukrainy.

W niedzielę 24 kwietnia br. w Hali Kańczucki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kańczudze odbył się koncert charytatywny „Z miłości do bliźniego” – dla Wolnej Ukrainy. ...

Czytaj dalej →

ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Narodowe Święto 3 maja jest naszym hołdem corocznie składanym twórcom Konstytucji 3 Maja 1791 roku.

To czas rozmowy o patriotyzmie i symbolach narodowych o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu. Historia naszego kraju pełna wzlotów i upadków, sukcesów i klęsk, pisana barwnymi i zwyczajnymi życiorysami Polaków ciągle wskazuje nam niezmiennie kierunek, w którym powinnyśmy podążać – do wolnej, suwerennej i niepodległej Ojczyzny. Tym bardziej jest to aktualne współcześnie, gdy nadal na świecie i w Europie, tak blisko nas- trwają zmagania o wolność i demokrację.

Dziedzictwo Konstytucji 3 maja, zawarta w niej myśl ustrojowa oraz wolnościowe, demokratyczne przesłanie to ogromnie ważna część dorobku europejskiego. Dlatego przypadająca w tym roku 231. rocznica ustanowienia tej konstytucji powinna być inspirującym świętem dla całej współczesnej Europy.

Podczas tegorocznych obchodów w uroczystości udziałwzieła Wojskowa Asysta Honorowa wystawiona przez 21. dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej im. gen. dyw. Józefa Ludwika Zająca w Jarosławiu, w części artystycznej wystąpiły przedszkolaki z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Kańczudze, młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kańczudze oraz Orkiestra Dęta OSP z Sieteszy pod batuta dyrygenta Dariusza Dudka.

 

W imieniu organizatorów Burmistrza Miasta i Gminy Kanczuga Pana Andrzeja Żygadło, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kanczudze Pana Łuksza Skóry oraz Dyrektora Ośrodka Ku;ltury Miasta i Gminy w Kańczudze Pana Jana Krupińskiego  dziękujemy  za udział w 231. Rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja Wojskowej Asyście Honorowej pod dowództwem Podpułkownika Piotra Zielińskiego z 21. dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej w Jarosławiu , Pocztom Sztandarowym , Dzieciom i młodzieży z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Kańczudze ,  Orkiestrze Dętej z Sieteszy oraz  Wszystkim mieszkańcom i gościom  za udział w Narodowym Święcie.

Poniżej videorelacja z uroczystości

 www.facebook.com/okmigkanczuga/videos/521458029632290


Dodano 09:28 04-05-2022 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl