• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

I TURNUS PÓŁKOLONII

PÓŁKOLONIA LETNIA 2022 ‼️ ➡️ W dniach 04-08.07.2022 r. 45 dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Kańczuga uczestniczyło w I turnusie półkolonii letniej...

Czytaj dalej →

DNI KAŃCZUGI

      Za nami kolejne Dni Kańczugi, które w tym roku odbyły się 25-26 czerwca na Stadionie KOSiR w Kańczudze. Organizatorem plenerowej imprezy był Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Jan Krupiński, Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło a współorganizatorem Kańczucki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kańczudze....

Czytaj dalej →

WARSZTATY Z OKAZJI DNIA MAMY

Z okazji Dnia Mamy Ośrodek Kultury zorganizował dla dzieci i młodzieży otwarte, bezpłatne warsztaty rękodzielnicze....

Czytaj dalej →

Zaproszenie na Dzień Dziecka

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na Dzień Dziecka....

Czytaj dalej →

ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA

   OBCHODY 231. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA W KAŃCZUDZE....

Czytaj dalej →

DNI KAŃCZUGI

Za nami kolejne Dni Kańczugi, które w tym roku odbyły się 25-26 czerwca na Stadionie KOSiR w Kańczudze. Organizatorem plenerowej imprezy był Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Jan Krupiński, Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło a współorganizatorem Kańczucki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kańczudze. 

Patronat medialny TVP 3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny oraz Portal Nowiny 24.pl

Sobotni wieczór mocniejszymi dźwiękami rozpoczął rockowy Zespół Fever, kolejnie pochodząca ze Szczecina popowa wokalistka Agata Sobocińska, która swoimi singlami Znikam stąd i Tylko z Tobą zaprosiła publiczność do zabawy. Sobotni wieczór zakończyła Zabawa taneczna pod gwiazdami na stadionie MKS przy muzyce Zespołu THE eFF

Niedzielne obchody Dni Miasta rozpoczęliśmy Turniejem Sołectw do którego zgłosiło się 5 drużyn: PANTALOWICE, ŁOPUSZKA MAŁA, ŁOPUSZKA WIELKA, SIEDLECZKA i NIŻATYCE . Po sześciu konkurencjach w formie rywalizacji na wesoło I miejsce zajęło Sołectwo Łopuszka Mała, II Miejsce Łopuszka Wielka i III miejsce Sołectwo Pantalowice, Siedleczka i Niżatyce zdobyły ex aequo czwarte miejsce. Zwycięzcy otrzymali Puchary, Dyplomy oraz nagrody pieniężne wręczone przez Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kańczudze.

Na biesiadna nutę zagrała Kapela Kańczucka a po nich zaśpiewała ukraińska wokalistka Julia Karpa-Rypnovska oraz gościnnie Kristina Nikitina. Taneczny show zaprezentowały tancerki z Grupy Maracuja wraz z wokalistą Ricco. Później posłuchaliśmy spokojnych kawałków i znanych cooverów w wykonaniu Aleksandry Kalczyńskiej. Publiczność rozruszał Zespół Jambo Africa zapraszając dzieci na scenę do wspólnej zabawy. Gdy zrobiło się już ciemno rozpoczęła się dyskoteka pod gwiazdami połączona z pokazem Laserów DJ SALIS.

Eksplozja Kolorów Holi dostarczyła wiele radości szczególnie dzieciom i młodzieży. Wyrzuty odbywały się co godzinę, były konkursy z nagrodami i kolorowe wrażenia, których nie zabrakło również, gdy na stadion wjechały piękne maszyny, motory Dynowskiego Bractwa Motocyklowego – BYK. Zainteresowaniem cieszyła się wystawa Sprzętu Wojskowego wystawionego przez 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Jarosławiu, 34 Batalion Lekkiej Piechoty , 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej w Rzeszowie oraz ekspozycja i punkt promocyjny stoiska rekrutacyjnego żołnierzy zawodowych oraz żołnierzy do Wojskowej Służby Terytorialnej.

Oprócz Dmuchanego Placu Zabaw dzieci bawiły się całe popołudnie z Animatorkami z Akademii Mini Brain , były zabawy ruchowe, do muzyki i bez , mini choreo i zabawy taneczne zabawy dla całych rodzin, Fantazyjne warkocze wplatane we włosy , magiczne kredy i Finał z bańkami i śniegiem. Mimo upału zabawa była naprawdę wspaniała a kolejka do warkoczyków bardzo długa.

Podczas imprezy odbyła się degustacja potraw ukraińskich przygotowanych przez Kobiety ukraińskie mieszkające na terenie Miasta i Gminy Kańczuga ,działające przy Stowarzyszeniu EWiS, rzucając wolny datek można było wspomóc walczących o Wolną Ukrainę.

Swoje stoisko promocyjne miała Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Z Tradycją w Nowoczesność, na stoisku można było zapoznać się z różnego rodzaju wydawnictwami poświęconymi działalności Stowarzyszenia oraz Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na dzieci czekał kącik warsztatów artystycznych, można było własnoręcznie wykonać ozdobną doniczkę, przygotować szkatułkę, ozdobić drewniany kwiatuszek według swojego pomysłu czy stworzyć niepowtarzalny łapacz snów. Każde dziecko otrzymało prezent i gadżety promocyjne LGD. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, do późnych godzin wieczornych dzieci robiły cudne rękodzieła.            

Bardzo dziękujemy Mieszkańcom Miasta i Gminy Kańczuga, którzy uczestniczyli w obchodach Dni Kańczugi. Z całego serca dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy, Zespołom występującym na scenie, Paniom z Ukrainy i Stowarzyszeniu EWiS za inicjatywę i smakowite potrawy.

Sołectwom biorącym udział w Turnieju za wspaniałą sportową rywalizację, Firmie Food Truck za smakowity catering, za pokazy sprzętu Wojskowego i stanowisko promocyjne siłom zbrojnym RP , Dynowskiemu Bractwu Motocyklowemu – BYK,  za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku dziękujemy Ochronie i Strażakom z Kańczugi.

Duże podziękowania za pomoc w organizacji kierujemy do Dyrekcji i pracowników Kańczuckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kańczudze .

Ponizej Video relacja:

www.facebook.com/okmigkanczuga/videos/1057318255151905


Dodano 11:02 28-06-2022 przez OKMiG

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl