• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Konkurs plastyczny Niepodległość - Świętujmy Razem

Konkurs „Niepodległość - Świętujmy Razem” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i osób dorosłych z terenu Miasta i Gminy Kańczuga ....

Czytaj dalej →

MIEJSKO-GMINNE DOŻYNKI W ŁOPUSZCE WIELKIEJ

W dniu 28 sierpnia 2022 r. w Łopuszce Wielkiej odbyły się Miejsko-Gminne Dożynki. W Eucharystii dziękczynnej za zebrane plony wzięli udział przedstawiciele kościoła, samorządu, powiatu i gminy, zaproszeni goście, wieńczarze z terenu miasta i gminy oraz rolnicy i mieszkańcy sołectwa Łopuszka Wielka....

Czytaj dalej →

I TURNUS PÓŁKOLONII

PÓŁKOLONIA LETNIA 2022 ‼️ ➡️ W dniach 04-08.07.2022 r. 45 dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Kańczuga uczestniczyło w I turnusie półkolonii letniej...

Czytaj dalej →

DNI KAŃCZUGI

      Za nami kolejne Dni Kańczugi, które w tym roku odbyły się 25-26 czerwca na Stadionie KOSiR w Kańczudze. Organizatorem plenerowej imprezy był Dyrektor Ośrodka Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze Jan Krupiński, Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło a współorganizatorem Kańczucki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kańczudze....

Czytaj dalej →

WARSZTATY Z OKAZJI DNIA MAMY

Z okazji Dnia Mamy Ośrodek Kultury zorganizował dla dzieci i młodzieży otwarte, bezpłatne warsztaty rękodzielnicze....

Czytaj dalej →

Zespoły

Chór mieszany "MICHAEL"

Chór "Michael" działający przy Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze istnieje od 2003 roku. Zespół liczy 35 osób. Swoim śpiewem uświetnia uroczystości regionalne i kościelne. W swoim dorobku posiada bogaty repertuar, który stanowią głównie pieśni i utwory o tematyce religijnej, w tym również znanych kompozytorów takich jak : W.A. Mozart, St. Moniuszko, czy G. Verdi.

 

www.youtube.com/watch

 

Zespół "Ala Babki Ala Dziadki"

 

 

www.youtube.com/watch

 

 

Zespół wokalno-instrumantalny

"ALIBI"

 

Zespół muzyczny "Alibi" istnieje  od 1999 roku, co daje nam już kilkunastoletnie doświadczenie w obsłudze muzycznej imprez takich jak:                                                

wesela, bale i zabawy dla dzieci, studniówki, jubileusze, festyny oraz inne imprezy okolicznościowe...                                                                                                        

 Posiadamy bardzo szeroki i uniwersalny repertuar, który stale poszerzamy. Gramy zarówno utwory z minionych lat jak i aktualne przeboje. Muzyka to nasza pasja, nasze hobby, wkładamy serce w to co robimy, dlatego każda impreza jest udana i ma swój niepowtarzalny klimat. Muzyka grana przez nas daje nam wszystkim wiele emocji, radości , zadowolenia i na tym właśnie polega nasz sukces.  Nasza zabawa z muzyką zaczęła się w 1999 roku, gdzie współbrzmiące dźwięki naszych instrumentów wytworzyły w nas pasje, która trwa do dziś.

 Poniżej przedstawiamy kilka naszych kawałków:

 

Jesteś szalona

app/webroot/upload/userfiles/file/zespoly-mp3/szalona.mp3

 Whisky

app/webroot/upload/userfiles/file/zespoly-mp3/Whisky.mp3

Chciałbym ci powiedzieć

 app/webroot/upload/userfiles/file/zespoly-mp3/chcialbym%20ci%20powiedziec.mp3

Ze mną bądź

 app/webroot/upload/userfiles/file/zespoly-mp3/3.mp3

 

 

Zespół Wokalno-instrumentalny "Znaki"

 

„Znaki” to zespół instrumentalno wokalny działający przy Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze. Powstał on wiosną 2009 roku a w jego skład wchodzą uczniowie Zespołu Szkolno Gimnazjalnego w Kańczudze tj. Dawid Żurawski (perkusja) Tomasz Kuźniar (gitara) Bartłomiej Batycki (git. basowa) Krystian Mroziak (inst. klawiszowe) Karolina Jach (wokal). Zespół wykonuje popularne piosenki z repertuaru polskiej i zagranicznej muzyki pop-rock jak również tworzy własne kompozycje z gatunku szeroko pojętej muzyki rockowej. Zespół czynnie uczestniczy w imprezach kulturalno – rozrywkowych organizowanych przez Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze jak również podobnych imprezach poza terenem Gminy. Instruktorem zespołu jest Pan Aleksander Fudali.  

 

Kapela Kańczudzka

Ozdobą ziemi kańczuckiej w latach 1966 – 2006 była  Kapela Rodziny Pudełków z Siedleczki, która rozsławiała nasz region w kraju i poza jego granicami promując folklor ziemi przeworskiej. Po zakończeniu czterdziestoletniej działalności artystycznej przez Kapelę wystąpiła w naszym regionie pustka, dlatego zaszła potrzeba stworzenia kapeli, która godnie zastąpiła by poprzedników i  wpływała na to aby folklor ziemi kańczuckiej nie zanikł. W 2009 r. w Ośrodku Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze powstała „Kapela Kańczucka” W skład zespołu wchodzą Wiesław Solarz – saksofon altowy, Krzysztof Przybylak – saksofon tenorowy, Ryszard Wroński – puzon, Jan Krupiński – akordeon, Jolanta Choma – wokalistka, Aleksander Fudali – gitara + wokal, Jerzy Kołotyło – perkusja, Józef Szałamaj – gitara basowa.

Kapela wykonuje muzykę biesiadną , która cieszy się dużym powodzeniem u odbiorców. Jednym z pierwszych utworów wykonywanych przez Kapelę był utwór napisany przez skrzypka Kapeli Rodziny Pudełków Pana Adama Chodań pt. „Bo tak już jest”

 

app/webroot/upload/userfiles/file/Kapela%20Kanczucka%20-%20Piwo%20Pij.mp3


 

 

 

Kapela Rodziny Pudełków

 

Wieś Siedleczka położona jest na północnych krańcach Pogórza Dynowskiego, pomiędzy Przeworskiem a Dynowem. W miejscowości tej, w roku 1965 powstała rodzinna ludowa kapela Pudełków. Kapelą zaopiekowała się Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Kańczudze i dzięki temu oraz niezwykłej energii nieżyjącej od kilku lat Jadwigi Leniar, przez wiele lat, mimo zachodzących w składzie zmian, zespół nieprzerwanie opracowuje wciąż nowe melodie i przyśpiewki, koncertuje, nagrywa w radiu i telewizji. W tym programie występują: skrzypek Adam Hodań, klarneciści Adam i Andrzej Pudełkowie, ich brat - cymbalista Jan Pudełko oraz śpiewający kontrabasista Wiesław Kruk. Śpiewa i sekunduje na skrzypcach Elżbieta Siry.

 

 

Zespół ludowy "Krzeczowiczanki"

 

Zespół Ludowy KRZECZOWICZANKI z Krzeczowic, gm.Kańczuga pow. przeworski.
Powstał w połowie lat siedemdziesiątych przy miejscowym Kole Gospodyń Wiejskich. Przez całe lata Krzeczowiczanki specjalizowały się w wykonywaniu starych pieśni obrzędowych, wojskowych, towarzyskich. Były laureatkami licznych regionalnych przeglądów i konkursów . We wrześniu 2005 roku poszerzyły swoje zainteresowania i rozpoczęły pracę nad spektaklem WIECZÓR U MARCYNY pokazującym dawne, jesienne wieczory, w czasie których odbywały się prządki, „pirzacki” czyli darcie pierza na pierzyny i poduszki. Nie obywało się też bez śpiewania i różnych „facecyji”. Scenariusz spektaklu napisała Zofia Olejko, a wyreżyserowała go Elżbieta Siry. Wieczór u Marcyny prezentowany był w programie SPOTKANIE Z FOLKLOREM Telewizji Rzeszów.

           

 

Nagranie dla TVP  Rzeszów  "Wieczór u Marcyny"

 

Orkiestra Dęta z Kańczugi

 

Orkiestra Dęta OSP Kańczuga powstała  w 1912 r przy pomocy Rady Miejskiej w Kańczudze. Pierwszym kapelmistrzem został Dh. Franciszek Bochenek. W roku 1930 prowadzenie orkiestry obejmuje Dh. Józef Olech. Wybuch II Wojny Światowej spowodował zawieszenie działalności. Wznowienie działalności Orkiestry nastąpiło w roku 1968, a kolejnymi Kapelmistrzami zostają : Dh. Józef Olech, Andrzej Pudełko i Tadeusz Kluz. Od roku 1997 Orkiestrę prowadzi Dh. Wiesław Solarz. Obecnie Orkiestra liczy 24 członków , bierze udział w licznych imprezach organizowanych przez Straż, Kościół i w uroczystościach państwowych na terenie miasta Kańczugi i jej okolic. Do większych osiągnięć  Orkiestry należy: zajęcie II miejsca w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Kańczudze w 1997r. , III miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Pruchniku w 1999 r., I miejsce w kat. młodzieżowej w Lubaczowie w 2000 r., Orkiestra została wyróżniona na Przeglądzie  Wojewódzkim  w Pruchniku w 2001r.             2002 – Cieszynów, 2004 r.– Horyniec Zdrój – wyróżnienie dla solisty Rafała Biernackiego.

 

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

www.youtube.com/watch

 

Orkiestra Dęta z Łopuszki Wielkiej

 

www.youtube.com/watch

 

 

Orkiestra Dęta z Sieteszy

 

www.youtube.com/watch

 

 

Zespół Pieśni i Tańca "SIETESZANIE"

 

Zespół Pieśni i Tańca "SIETESZANIE" powstał w styczniu 2012 r. Inicjatorem powstania zespołu był sołtys wsi Sietesz Pan Jerzy Solarz, a pierwszym kierownikiem został Pan Grzegorz Zając. Instruktorem i choreografem jest Pani Bożena Siwiecka.Obecnie w zespole pracuje 50-ciu członków - w tym 20 osób grupy młodzieżowej i 30 osób grupy dziecięcej.Obecnym kierownikiem zespołu jest Pani Maria Dudek.

Pasją zespołu są tańce i śpiewy ludowe, które swym wdziękiem i pięknością przyciągają rzesze odbiorców. Nie ma nic piękniejszego niż folklorystyczne stroje i muzyka. To właśnie sprawia , że zespół pragnie kultywować starodawne tradycje.

 

 

 

 

 

 

Aktualne wydarzenia


archiwum aktualności →

Linki

Dane teleadresowe

Ośrodek Kultury Miasta i Gminy w Kańczudze

ul. Parkowa 1
37-220 Kańczuga

NIP 794-16-86-192
Regon 001026929


Tel. 016-642-30-73

e-mail: okmig@op.pl